Usługi Elektryczne

Instalacje elektryczne to inwestycje długoterminowe, które oddziaływują przez następne lata. 
Niewłaściwa ocena potrzeb może w późniejszym czasie skutkować kosztownymi przeróbkami przy znacznym nakładzie pracy i środków.


Standardy z przed kilku lat, dziś nie są już w stanie sprostać wymaganiom stawianym nowoczesnej instalacji elektrycznej. Dynamiczny rozwój techniki   elektroinstalacyjnej otworzył wiele możliwości zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa.


Pełne okablowanie budynku jest stosunkowo niedrogie. Całość kosztów czyli materiały i robocizna stanowią zazwyczaj od 1% do 5% wartości całej budowy.


Różnice wynikają głównie w typie okablowania (konwencjonalne, inteligentne). Ze względu na to, że okablowanie budynku wykonuje się przed położeniem tynków najlepiej wykonać je w wersji rozbudowanej, umożliwiającej spełnienie naszych wszelkich wymagań w przyszłości. Wykonanie rozbudowanego okablowania zaoszczędzi nam wszelkich "brudnych" prac związanych z przyszłą rozbudową instalacji. Profesjonalne wykonanie okablowania budynku bardzo znacząco podniosą standard, a więc i wartość domu.


W instalacjach elektrycznych stosuje się wiele typów przewodów, które używane są w zależności od przeznaczenia danaj części instalacji. W większości budynków przewody układa się bezpośrednio w tynku lub bezpośrednio w podłodze. Stosuje się do tego celu· płaskie przewody wielożyłowe w podwójnej izolacji, o oznaczeniu YDYp. Innym sposobem okablowania budynku jest prowadzenie przewodów· na wierzchu ściany najczęściej w listwach i kanałach instalacyjnych lub sztywnych rurkach. Instalacje nawierzchniowe prowadzone w sztywnych rurkach osłonowych układane są najczęściej w pomieszczeniach gospodarczych, gdzie nie wymagamy wysokiej estetyki.


Tags: Instalacje elektryczne

Gwarancja jakości

Instalacje elektryczne wykonujemy i projektujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami. Stosujemy nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające użytkowi komfort oraz bezpieczeństwo na lata.

Materiały wykorzystywane w naszych instalacjach stosujemy najwyższej jakości z wszelkimi atestami i aprobatami technicznymi.